هیچ محصولی وجود ندارد

تعیین خواهد شد ارسال
0 تومان مجموع

پرداخت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تعداد
مجموع
0 محصول در سبدخرید شما وجود دارد. یک محصول در سبدخرید شما وجود دارد.
جمع محصولات
جمع هزینه حمل  تعیین خواهد شد
مجموع
ادامه خرید پرداخت نهایی

سنگها و خواص سحرآمیز آنها – یاقوت سرخ و یاقوت کبود

.

یاقوت - فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت

« این قوانین خداوند است که بر جهان جاریست و بر ماست که با درک دقیق آن بهترین زندگی را برای خود و سایرین بسازیم. »

در تحقیقات بعمل آمده توسط محققین و دانشمندان، این مهم کشف شده که هر سنگی دارای انرژی های منحصر به فرد خودش بوده و هر سنگ با متولدین  ماه خاصی می تواند ارتباط بیشتری برقرار کند و آن سنگ اثر بیشتری نسبت به سایر متولدین ماه های دیگر، برایشان به همراه دارد.

 

یاقوت سرخ

 

یاقوت نماد قدرت

یاقوت در زبان هندی ماتک و در زبان انگلیسی روبی (Ruby) نامیده می شود. بعد از الماسسخت‌ترین کانی‌ها محسوب می‌شود. دارای انواع مختلف بوده و در بین اقوام مختلف با دسته بندی های گوناگون یافت می شود. در بین اقوام ایرانی و عرب به دو نوع یاقوت و لعل شناخته می شود.

یاقوت در بین سنگهای جواهر بعد از الماس و سخترین سنگ با درجه سختی 9 می باشد که آنرا فقط می توان با الماس برش داد و در شعله آتش حتی اگر قرمز شود تغییر حالت نمی‌دهد.

یاقوت دارای چهار رنگ سرخ، زرد، کبود و سفید است که البته رنگ سرخ آن بهترین نوعش است. به دلیل رنگ ویژه ای که دارد طرفداران زیادی داشته و نگاه کردن به آن موجب فرح و شادی و همچنین باعث زدودن غم و غصه شده و برآورنده کننده حاجات است.

یاقوت از نظر طب باعث زیاد شدن و برانگیختگی میل جنسی، درمان بیماریهای ویروسی و اپیدمی، صاف شدن خون و تنظیم فشار خون و عادی ساختن نبض، درمان حیض، درمان تب، برطرف شدن ناراحتیهای معده، تقویت مغز، دفع سموم بدن، برطرف شدن بیماریهای چشم، از بین برنده بوی بد دهان، از بین برنده سستی و رخوت، جلوگیری از زایمان زودرس، از بین برنده ترس، موجب قوت قلب و شجاعت و موجب تقویت روح است.

طبع یاقوت سرخ معتدل و انواع دیگر آن طبع خشک دارد و از نظر نجوم، متعلق به ستاره مریخ و دوست ستاره اورانوس است.

ياقوت قرمز به متولدين فروردين، تير و مرداد تعلق دارد و براى چاكراى ريشه و قلب استفاده مى شود. براى شارژ آن بایستی در آب جارى شسته شود و بهتر است که پس از آن دقایقی نیز در زیر نور خورشید قرار دهید.

 .

لعل : رنگ آن ارغوانی و دارای طبع خنثی است. سیلان خون را بند می آورد، یبوست را درمان می کند، بواسیر و امراض بلغمی را دور می کند، باعث صبر همراه دارنده آن می شود، خواب پریشان و احتلام را دور نگه می دارد، فکر وغم و غصه را از بین برده و باعث خرمی و شادمانی می گردد.

.

.

یاقوت کبود

یاقوت کبود نماد پاکی، عقل و خرد

در زبان هندی معروف به نیلم، در لاتین سوفایر (sophire)، در عربی یاقوت ارزق و در فارسی به یاقوت کبود معروف است. در بین اقوام گوناگون به دسته بندی های مختلف تقسیم گردیده و از دید جواهر فروشان به دو نوع قدیمی و جدید که هر کدام نیز به سه نوع تقسیم شده است. رنگ اصلی آن آبی است ولی به چهار رنگ، دسته بندی می شود: آبی مایل به سفید – آبی مایل به زرد – آبی مایل به سرخ – آبی مایل به سیاه.

از نظر میزان درخشندگی و انعکاس به مانند یاقوت بوده و تنها فرق آن در رنگش است که یاقوت به رنگ شرابی و یاقوت کبود به رنگ آبی آسمانی است.

در کتب قدیمی هندیان و مسلمانان آورده شده که خواص طبی و سحری این سنگ از سنگهای دیگر بیشتر است. در یونان باستان از این سنگ برای نذورات پیشکشی به خدایان خود استفاده می کردند.

موجب دولت و ثروت شده و سعادت و برکت به همراه می آورد. باعث شادی و خوشبختی شده و غم را دور می کند و موجب شجاعت و آرامش می گردد. امواج منفی را از انسان دور نگه داشته و جاذب انرژی های مثبت است. باعث شادابی و جوانی می شود. روش بینی و درایت را افزایش می دهد و از سنگھاى مناسب براى مديتيشن است. دشمن افسردگی و اضطراب و بی خوابی است.

از دید علم طب ياقوت کبود داراي خاصيت شفابخشي است، موجب تقویت حافظه و بینایی شده و سیستم عصبی را بهبود می بخشد. روي سلول هاي پوست، مو و ناخن خيلي تاثير مثبت دارد و از ريزش مو جلوگيري مي کند. اين سنگ درد را کاهش مي دهد و براي بيماريهاي مزمني مثل روماتيسم و نقرس مفید است. حال آنکه براي درمان سرگيجه و جلوگيري از خونريزي زخم ها نیز به کار مي رود.

براى تخليه آن، سنگ را در نمك خشك دريا قرار دھيد و در حدود يك ساعت آنرا زیر نور خورشيد بگذارید تا شارژ شود. سنگ به متولدین ارديبشھت، شھريور، اسفند، آبى تيره آن به آذر و آبى روشن آن به خرداد تعلق دارد و ستاره آن زهره می باشد.

* در پایان یادآور می شویم که برای تهیه و تدوین مقالات آورده شده در سایت فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت، وقت زیادی صرف شده که امیدواریم برای خوانندگان و مشتریان عزیزمان مفید و کاربردی بوده باشد، با این حال یاد آور می شویم که هر گونه انتقاد و نظری دارید در انتهای همین صفحه، در قسمت نظرات مرقوم فرمایید. با تشکر

 

گردآورنده: فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت

(انتشار مطلب با ذکر نام فروشگاه بدون اشکال است)
.
----------------------------------
منابع :
وب سایتهای ایرانی و خارجی
کتاب سنگ درمانی
کتاب معجزه سنگ
کتاب خواص سحری و درمانی سنگها

.